Joensuu

Asuntomyynti

Arja Laukkanen
toimistoinsinööri, LKV
0500 572 780
arja.laukkanen@soimu.fi

Toimisto

Toimitusjohtaja

Petri Kahelin
toimitusjohtaja, rkm. AMK
0400 132 215
petri.kahelin@soimu.fi

Kuopio

Aluepäällikkö

Mika Paavilainen
aluepäällikkö, Pohjois-Savo
040 549 4889
mika.paavilainen@soimu.fi

Rakennuttajapäällikkö

Harri Niemi
rakennuttajapäällikkö
044 330 2452
harri.niemi@soimu.fi

Hankinta/ Laskentapäällikkö

Pasi Tauru
hankinta/ laskentapäällikkö, koko Suomi
040 1713999
pasi.tauru@soimu.fi

Helsinki

Aluejohtaja, pääkaupunkiseutu

Esa Kaivola
Aluejohtaja
050 343 3259
esa.kaivola@soimu.fi

Laskutustiedot

Verkkolaskuoperaattorinamme toimii Pagero.
Pyydämme lähettämään Rakennusliike Soimu Oy:tä
(y-tunnus 0802961-7)
koskevat laskut ensisijaisesti
seuraavin tiedoin:

Verkkolaskut
Nimi: Rakennusliike Soimu Oy
Y-tunnus: 0802961-7
Verkkolaskuosoite: 003708029617
Operaattori: Pagero
Operaattoritunnus: 003723609900 tai PAGERO

Työnumero on aina oltava laskussa näkyvissä

Kun lasku koskee työmaata yleisohje on, että kohdistustieto (työnumero muodossa 0000XX) tallennetaan toimittajan järjestelmässä ns. viitteemme-tiedoksi. Järjestelmästä riippuen kenttä voi olla nimeltään
Viitteenne, Merkki, Asiakkaan viite tms. Kun kyseessä on muu kuin työmaan lasku, niin silloin ko. kohdan voi jättää tyhjäksi. Jos tiedossanne ei ole kohteen työnumeroa, niin selvitättehän työnumeron ennen laskun
lähettämistä tilauksen tai sopimuksen tehneeltä henkilöltä.

Jos et pysty lähettämään verkkolaskua, voit lähettää PDF-laskun osoitteeseen:
admicom@xbs-salo.com.
Huomioithan, että PDF-laskussakin tulee olla paperilaskun osoitetiedot.

Paperilaskut
Rakennusliike Soimu Oy
OVT 003708029617
PL 908
02066 DOCUSCAN

Lähetä viesti

Täytä kaikki tähdellä merkityt kentät.

Lähetä viesti

Joensuu

Käyntiosoite
Rakennusliike Soimu Oy
Tulliportinkatu 1
80130 Joensuu

Helsinki

Käyntiosoite
Rakennusliike Soimu Oy
Rälssintie 4B
00720 Helsinki

Kuopio

Käyntiosoite
Rakennusliike Soimu Oy
Itkonniemenkatu 13 D 2.krs.
70500 Kuopio

Joensuu

Helsinki

Kuopio